KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 16253458
nr 1625 3458
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
"Tåkern". Signerad, daterad -29. Pastell, 20x26 cm, yttermått inklusive ram: 31x38 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 3 juni 2024
kl 18:43:57
Verner Molin
Läs mer om Verner Molin